1. Jak brzmi dzieło sztuki – warsztaty dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat ze sztuki dźwięku.
Warsztaty obejmują zabawę z syntezatorami, efektorami, tradycyjnymi instrumentami, z których dzieci mogą wydawać dźwięki za pomocą nieoczywistych metod. W trakcie warsztatów będziemy bawić się nośnikami dźwięku – płytami gramofonowymi, taśmami, płytami CD. Za pomocą samplera nagramy dziwne, śmieszne, zaskakujące dźwięki i stworzymy kolektywną kompozycję lub improwizację. Posłuchamy jak brzmi woda w rurach, prąd w przewodach, dane wysyłane i odbierane przez serwerownię, a być może zbudujemy swój własny mikrofon!
Grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 12 osób. Czas trwania warsztatów to 1,5 godziny. Zakres i cena warsztatów do negocjacji.
2. Warsztaty z nagrań terenowych
Warsztaty przeznaczone dla osób chcących rozpocząć przygodę z nagraniami terenowymi, a także dla średniozaawansowanych. W trakcie warsztatów zapoznamy się z podstawowymi terminami, sprzętem oraz technikami nagrań. Po prezentacji wychodzimy w teren by łowić dźwięki. Dodatkowo warsztaty mogą być rozszerzone o praktyczną naukę edycji nagrań terenowych za pomocą darmowego oprogramowanie. Warsztaty można przeprowadzić w cyklach
Grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 12 osób. Wiek uczestników od 14 lat. Czas trwania warsztatów: część teoretyczna 2 godziny, część praktyczna 2 godziny. Zakres i cena warsztatów do negocjacji.
3. Spacery dźwiękowe
Spacer dźwiękowy to szczególny sposób na poznanie otoczenia oraz samego siebie sfokusowany na dźwięk. W trakcie spaceru będziemy korzystać z metod opracowanych przez Pauline Oliveros, Hildegard Westerkamp czy Raymonda Murraya Schafera. Przede wszystkim będziemy się włóczyć, nasłuchiwać, rozmawiać, odczuwać, a także analizować nasze otoczenie dźwiękowe. Sprzęt do nagrywania nie jest konieczny do odbycia spaceru dźwiękowego.
Grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 12 osób.